FC Reklam - Tabela - Baskı Merkezi

DİJİTAL BASKI

Dijital Baskı Merkezi
Dijital Baskı Merkezi
Dijital Baskı Merkezi
Dijital Baskı Merkezi
Dijital Baskı Merkezi
Dijital Baskı Kahvaltı
Dijital Baskı
Dijital Baskıcı
Dijital Baskı Yapan Yerler
Dijital Baskı Firmaları
Folyo Dijital Baskı
Dijital Baskı Firmaları
Dijital Baskılar
Dijital Baskı Fiyatları

Dijital Baskı Nedir – Nerede Kullanılır

Dijital baskı reklam ürünlerinin olmazsa olmaz reklam gereçlerinden biridir ve her alan da kullanılmaktadır. Günümüz de dijital makinelerin gelişmesi ile birlikte bu alanda çok büyüme olmuştur ve resim sanatına biraz da gölge düşürmüş durumdadır. Dijital baskı makineleri olmadan yapılacak olan uygulama birçok kişinin elinden geçmekte ve emek isteyen bir meslek gruplarından bir tanesi olup bu alan da resim uygulamasını yapacak olan kişiler çok nadir bulunabilmekteydi ama şuanda günümüz gelişmelerine baktığımızda insan gücünden daha çok makine gücü yerini almıştır ve daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır.
Dijital baskının iyi olması için kullanılan makinen yüksek çözünürlükte baskı yapabilmesi gerekmektedir ve sadece bu yeterli değildir Grafik tasarımcının da kaliteli bir çalışma yapması ve kullanılan makineye göre renk ayrımlarını çok iyi bir şekilde yapması gerekmektedir. Baskı da kullanılan renk metodu CMYK renklerdir.
Cyan: Cam göbeği
Magenta: Galibarda
Yellow: Sarı
Key (black): Siyah
Bu renk kodlamalarına göre çalışmaları gerekmektedir.
Tabi ki bir tasarımcının unutmaması gereken bir nokta vardır ki o da çözünürlüktür. Resimlerin kalitelerini artırmak için kullanılan bu alan da 300dp olarak adlandırdığımız çözünürlükler kullanılır.
Dijital baskıyı tıpkı bir bilgisayarın yazıcısı gibi tanımlayabilir ve tabi ki de bu alanlar da kullanılan malzeme farklıdır. Görsel olarak her şeyi basabileceğimiz bir tasarım aracıdır Dijital Baskı, her alan da kullanılan baskılar folyo, tabelalar, firma pankartları, bina giydirmeleri gibi alanlar da kullanılır ve bu alan da sınırlı değildir.

Dijital Baskı Süreci

Dijital baskının en iyi şekilde tamamlanabilmesi için güçtü tasarımcılara ihtiyaç vardır bizler bu konuda özen gösteriyoruz ve hayal dünyası geniş tasarımcılar ile çalışmaktayız.
Sizlerin istekleriniz alındıktan sonra bunlar sözlü olarak nasıl bir tasarım istediğiniz alınır ve bunların yanında firma logonuz, kullanılacak resimler, yazılar sizden istenir. Basılacak olan Malzemenin ne olacağını sizlere sorulur örneğin cephe giydirme yapılacak ise o yerlerin mm olarak ölçüleri alınır, afiş veya pankart gibi uygulamalar yapılacak ise bunların ölçüleri sizler tarafından karar verilir ve gerekli programlar tarafından tasarlanarak baskıya hazır duruma getirilir.

Kullanılacak Malzeme Neler Olabilir

Dijital Baskıda Kullanılması gereken malzemeler müşterilerin hangi alanda kullanacakları yer önemlidir. Örneğin ışıkla tabela da kullanılacaksa malzemelerin çok kaliteli olması gerekmektedir ve kullanılan malzeme ışıklı vinil dir. Takdiriniz üzere piyasa da çok fazla Çin ürünleri bulunmakta ve maalesef bu ürünler dijital alanda da mevcut olup kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanılmasında ki amaçlardan en başında bir gün kullanılan yazılar yer almaktadır veya kısa sürede kullanılan ilan yazıları en başında gelmektedir. Kullanılan malzemelerden bir tanesi de boyadır boyalar da aynı zaman da ucuz maliyette kullanılabilir bunlar en çok siyasi partiler tarafından tercih edilmekte ve kullanımları az süre olmaktadır
Bir diğer baskı malzemesi folyodur. Cam kaplama, araba giydirme gibi alanlarda kullanılan ve malzemesi yapışkanlı olarak kullanılan bir üründür.
Dijital Baskı alanında kullanılan daha birçok malzeme vardır.

Neden Dijital Baskı Fiyatları Birçok Firmada Değişiklik Gösterir

Firmalar işleri alabilmek için çok uygun fiyat vermektedirler ve kalitesiz malzeme kullanmaktadırlar bu alan her dijital baskı alanlarında ki rekabeti azaltıyor hem de müşteriyi memnun etmiyor. FC Reklam olarak yüksek çözünürlükte baskı malzemesi kullanıyor ve Kaliteli boyalar kullanmaktayız.

Dijital Baskı Neye Göre Fiyatlandırılır

Öncelikle kullanılacak olan malzemeye ve olmaz olmaz ölçülere göre fiyatlandırılma yapılır. Kullanılan malzemenin yanında kuşgözü, kenarlarına sopa gibi ürünlerde sonradan ilave edilebilir.

Dijital Baskı Yaptırmak Kaç Gün Sürer

Dijital Baskı istenilen tasarımlara göre birkaç gün içinde teslim edilir. Tasarımları hazır olan dokümanlar ise 1 gün içinde teslim edilir.

Dijital Baskı Hizmet Bölgelerimiz

Dijital Baskı Merkezi olarak Türkiye'nin her yerine hizmet vermekteyiz. Dosyalarınızı bize info@fcreklam.net mail adresimize göndererek baskı yaptırabilirsiniz. Dijital baskı alanlarında ücretledirme peşin olarak çalışılmaktadır. Banka bilgilerimizi http://www.fcreklam.net/banka-bilgilerimiz sayfa da detaylı olarak bulabilirsiniz. Ücretlendirilme yatırıldıktan sonra baskı işlemleri tamamlanır ve kargo ile sizlere ulaştırılır.